Čaj

Dovezeme čaj a postavíme na Srí Lance elektrárnu

Srí Lanku má většina Čechů nejspíše spojenu s čajem. Česká republika má však se Srí Lankou tradičně velmi dobré obchodní vztahy, na které mohou české firmy navázat například při stavbě elektráren a dalších průmyslových podniků.

Srí Lanka - čajová plantáž
Čaj má pozitivní účinky na zdraví.

Česko spojují se Srí Lankou tradiční obchodní vztahy, kdy již v předválečném období odtud dováželo čaj, gumu či například skořici. Na oplátku ostrovu přispělo stavbou cukrovaru nebo hydroelektrárny. Ovšem poté slibně se rozvíjející vztahy přerušila občanská válka, která na ostrově probíhala až do roku 2009.

V poslední době se vzájemné obchodní vztahy začínají opět slibně rozvíjet, jen za posledních deset let stoupl obchod mezi Českou republikou a Srí Lankou bezmála desetinásobně. Z našeho pohled je Srí Lanka přesně tou zemí, kde se můžeme uplatnit, protože rozvíjí svůj ekonomický potenciál a právě potřebuje oblasti, ve kterých české firmy mají výborné zkušenosti a historicky tam mají dobré jméno.

Mezi oblasti, v nichž by se mohly české firmy uplatnit, patří výstavba nových továren, či oprava cukrovaru, který v minulosti české firmy na Srí Lance postavily. Rozvíjející se průmysl Srí Lanky potřebuje nové zdroje energie, kterými se mohou stát například vodní elektrárny.

Čaj

Jaderná elektrárna vyrábí elektrickou energii štěpením jaderného paliva.


Yin.cz, tyto stránky popuisují výrobu, přípravu a pití čaje.