Čaj

Zelený čaj Matcha obsahuje antioxidanty

Na český trh přichází nový nápoj, kterým je zelený čaj Matcha. Jedná se o zelený čaj, který má díky svému obsahu antioxidantů výjimečné nutriční hodnoty. Antioxidantů totiž může svým milovníkům nabídnout několikanásobně větší množství, než běžný zelený čaj.

Zelený čaj Matcha obsahuje antioxidanty
Zelený čaj Matcha obsahuje v hojném množství antioxidanty.

Čaj Matcha svými pozitivními účinky pomáhá při redukci váhy, působí preventivně proti hlavním civilizačním chorobám, usnadňuje zvládání stresu, zlepšuje soustředění a díky jeho práškové formě ho lze mnohostranně využít v gastronomii.

Charakteristická zelená barva čaje Matcha je výsledkem pěstování na zastíněných polích, která se měsíc před sklizní zakryjí speciální stínicí technikou. Díky tomu, že k rostlinám proniká méně světla, a ty jsou nuceny reagovat na jeho nedostatek zvýšenou produkcí chlorofylu a aminokyselin, může se tento čaj pochlubit svou jasně zelenou barvou, která je také ukazatelem kvality: čaj žlutý nebo hnědý je méně kvalitní než smaragdově zelený.

Čaj Matcha se začal pěstovat v čínské prefektuře Yunnan, odkud se poté rozšířil po celé Číně. Protože čaj Matcha byl v době svého objevení považován za lék, začal se zpracovávat také v podobě prášku. Ve 12. století pití tohoto čaje přinesl zenový mistr do Japonska, kde ho užívali buddhističtí mniši a císařský dvůr, později též samurajové.

Čaj

Matcha je nejstarší odrůdou zastiňovaných japonských zelených čajů, které se tradičně používají při zenových meditacích.


Yin.cz, tyto stránky popuisují výrobu, přípravu a pití čaje.