Čaj

Obří pavučina poblíž jezera Tawakoni

Před dvěma lety byla v texaském národním parku poblíž jezera Tawakoni zřejmě čirou náhodou objevena obří pavučina. A je zde znovu. Podle odhadů je pavučina asi dvakrát větší než fotbalové hřiště. Nikdo přitom nezaznamenal její vznik, tak obrovská pavučina asi nemohla vzniknout přes noc. Jedině že by šlo o dílo nějakého pavoučího monstra. Jak obrovský by musel být pavouk, který takové dílo dokázal utkat? Kolik času na tom asi mohl strávit?

Pavučina, která se táhne přes stromy a keře, pokrývá přibližně 180 čtverečních metrů plochy. Síť je velice hustá. Přivolaní specialisté pavoučí síť prozkoumali a vynesli rezultát, že síť zřejmě není vytvořena jediným gigantickým pavoukem, ale že může být společným dílem několika milionů menších pavouků. Jak se ty miliony malých pavouků domlouvaly při jejím spojování? Pavouci přitom obvykle žijí jako samotáři a nesdružují se. Co by je asi mohlo vést k tomu, aby se spojili a společnými silami vytvořili tuto obří pavučinu?

Někteří biologové tvrdí, že mohla vzniknout při přesunech pavouků, kteří se na svých vláknech nechávají unášet větrem. Nic proti tomu! Až na to, že by ty přesuny musely probíhat podle přesně stanoveného plánu. Síť je totiž natolik přesná, že o nějakých chaotických přesunech jednotlivých pavouků nemůže být řeči. Navíc byla tak hustá, že se původně zářivě sněhobílá síť během několika týdnů zabarvila pod nánosem v ní uvízlých komárů dohněda.

Profesor Jackman z texaské A&M University k tomu řekl, že podobné zprávy o obřích pavučinách se objevují s odstupem několika let. Až na to, že podobné úkazy byly doposud k vidění jen v oblastech tropických pralesů.

Další články:

Stévie rebaudiana (sladká tráva) obsahuje sladidlo necukerné povahy.

Plantážní káva byla sklizena v optimální době zrání.

Jednotlivé etapy při zpracování čaje podle jednotlivých druhů.

Železo v těle zvyšuje obranyschopnost.

Jod v těle je uložen převážně ve štítné žláze.

Kávové zrno od květu až po zralou bobuli, rozlišujeme dva způsoby zpracování.

Síra v těle se váže na aminokyseliny, enzymy a některé vitaminy.

Chemické složení čaje, jaké látky jsou jeho součástí.

Černý čaj bystří ducha.

Příprava čaje pu-erh je odlišná druh od druhu.

Camellia Sinensis dosahuje výšky 3-4 metry.

Čaj

Čaj je nápoj umikátní lahodné chuti a vůně.